Yavin.pl - Twoja Galaktyczna Przystań

Dawno dawno temu w odległej galaktyce....

Poznaj świat Gwiezdnych Wojen w wyjątkowej wystawie!

Przez prawie 40 lat, widzowie na całym świecie podziwiają fantastyczne pojazdy i statki kosmiczne ze świata Gwiezdnych wojen. Teraz możesz je zobaczyć na własne oczy. Zachwycająca kolekcja, około 100 rekwizytów, własnoręcznie wykonanych modeli, postaci i grafik, oraz unikatowych kolekcjonerskich gadżetów z Uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Chętnie odwiedzimy twoje miasto!

 • Witamy w naszej małej galaktyce!

  Na wstępie, pewnie jesteście ciekawi co to jest. Otóż, mamy przyjemność przedstawić Wam nasz mały projekt, wirtualne muzeum związane z Gwiezdnymi Wojnami. Poniżej znajdziecie nasze prace, modele, kolekcje, grafiki które nawiązują do naszej pasji – czyli ulubionego świata Star Wars.

  Każdy z nas specjalizuje się w czymś innym, dlatego różnorodność eksponatów jest ogromna.

  Bracia Adam i Marek budują modele z wszystkiego co inny człowiek uznał by za nieprzydatne, Bernard jest fanem kartonu i z tego materiału tworzy swoje perełki, natomiast Rafał jest rasowym kolekcjonerem. Jeśli szukacie eksponatów z lat 70, 80 czy 90-tych związanych z Sagą, to jego kolekcja nie ma sobie równych.

 • Witamy w naszej małej galaktyce!

  Chętnie odwiedzimy Twoje miasto by podzielić się z Tobą naszą pasją. Około 100 rekwizytów, modele, postaci, grafiki, znaczki pocztowe, kufle, figuki i roboty czekają byś mógł poczuć ten dreszczyk jak podczas pierwszego seansu filmu w kinie. Czekają na Ciebie: gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nbulon, majestatyczny Star Destroyer, Pustynna Barka Jabby, maszyny kroczące AT-AT, unikatowa kolekcja talerzy, kufli i znaczków pocztowych..... Prawdopodobnie po raz pierwszy będziesz mógł obejrzeć na żywo, korwetę Tantive czy wahadłowiec Kylo Rena. Stanąć twarzą w twarz z mistrzem Yodą, handlarzem Watto, Droidem bojowym B1 czy astromechem R5-D4. Porozmawiać z twórcami o powstawaniu modeli oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w habicie z mistrzem Jedi Yodą.

 • Witamy w naszej małej galaktyce!

  Wszystkie prezentowane modele zostały wykonane od podstaw z papieru, plastiku i innych dostępnych materiałów a kolekcjonerskie figurki ukazały się w limitowanych nakładach.

  Gromadzenie i budowa kolekcji zajęła kilkanaście lat i jest uunikatową na skalę europejską.

  Modele zdobyły wiele nagród na konkursach modelarskich, pisały o nich polskie i zagraniczne czasopisma oraz brały udział w tworzeniu reklam telewizyjnych.

Poznaj nasz galaktyczny świat!

Nasza pasja

Modele

Zapraszamy do niesamowitej podróży po galerii z modelami i postaciami z Gwiezdnych Wojen. Wszystkie prace powstały od podstaw z kartonu, plastiku i innych surowców.

Kolekcje

Jedna z nawiększych kolekcji unikatowych gadżetów i zabawek z Uniwersum Gwiezdych Wojen zebrana w jednym miejscu.

Wystawy

Galeria przedstawia wybrane wystawy, konwenty fantastyczne i spotkania z fanami Gwiezdnej Sagi. Zawsze super się bawimy.

Tworzymy to dla was!

Wybrane prace • Astromech R5-D4

  Episod IV
  Skala 1:1
  Wysokość 120cm
  Model od podstaw zbudowany z kartonu
  Jego budowa zajęła 3 miesiące

  Watto

  Episod I, II
  Skala 1:1
  Wysokość 100cm
  Model zbudowany z gipsu i pianki
  Jego budowa zajeła miesiąc

  Y-Wing

  Episod IV, V, VI
  Skala 1:13
  Długość 165cm
  Wykonany z PCV
  Jego budowa zajeła 3 miesiące

 • Droid B1

  Episod I, II, III
  Skala 1:1
  Wysokość 210cm
  Model od podstaw zbudowany z PCV
  Jego budowa zajeła 12 miesiące.

  StarDestroyer

  Episod IV, V, VI
  Skala 1:842
  Długość 190cm
  Model od podstaw zbudowany z PCV
  Jego budowa zajeła 6 miesiące.

  Falcon Millennium

  Episod IV, V, VI, VII
  Skala 1:36
  97cm długości
  Model od podstaw zbudowany z kartonu
  Jego budowa zajeła 4 lata
  Model był prezentowany w telewizji TVN
  Zdobył wyróżnienie w modelarkim czasopiśmie Fine Sclae Modeler
  Ukazał się na łamach magazynu Star Wars Insider wydawanym przez LucasFilm

Model Maker

teaser

Skontaktuj się z nami! tel: 785 036 553
tel: 607 550 797
Email: info@yavin.pl
Facebook: YAVIN.pl

Twórcy Modeli

 • Team Member

  Bernard Szukiel

  Pierwszy raz zobaczyłem Gwiezdne wojny na początku lat 80tych i to była miłość od pierwszego wejrzenia. To wtedy zapragnąłem mieć własny statek kosmiczny i wtedy rozpoczęła się przygoda z modelarstwem. Dopiero rok 2014 zaowocował pierwszym ukończonym modelem z Gwiezdnych Wojen, Sokołem Millenium i spełniłem młodzieńczego marzenia. Moja pasja do Gwiezdnych Wojen przetrwała do dziś. Co kilka miesięcy powstaje nowy model z ulubionego Uniwersum. Budowa kolejnych pojazdów sprawia mi ogromną przyjemność, a ulubionym materiałem stał się karton. Modele te są unikatowe na skalę światową. Sokół został wyróżniony w międzynarodowy kursie organizowanym przez magazyn modelarski Fine Scale Modeler, oraz artykułem w magazynie Star Wars Insider wydawanym przez LucasFilm i Disneya. Jestem gościem wielu imprez o tematyce SF takich jak Prykon, StrarForce, Baltikon czy ComicCon.

  tel: 607 550 797
  Email: Berszu@wp.pl

  Team Member

  Marek Kulesza

  Marek Kulesza To był rok 1981.. Jako nastolatek poszedłem z bratem do kina na film: Star Wars. Wówczas jeszcze nie wiedziałem, że ten jesienny wieczór, będzie przełomowym dniem w moim życiu. Ten fantastyczny świat zaciekawił mnie tak bardzo, że zacząłem się zastanawiać jak takie modele statków, wykorzystywane w filmie, mogą wyglądać w realnym świecie. Jak są budowane, z czego i ile czasu to zajmuje. Długo się jednak nie zastanawiałem, i sam postanowiłem zbudować pierwszą replikę T-Fightera z kartonu. Z poczatku mi nie wychodziło, a pierwsze modele nie przetrwały próby czasu. Jednak nigdy się nie poddawałem. Z czasem zacząłem improwizować, zbierać różne części , zagłębiać się coraz bardziej w świat modelarstwa, nie tylko ze Świata Star Wars, ale też żaglowce, czołgi itd. Jednak najbardziej odpowiadały mi jednak statki kosmiczne. W tamtych czasach nie było ogólnie dostępnych planów modeli. Spędzałem setki godzin przy kasecie wideo, oglądając poklatkowo każdą scenę z filmu, aby dokładnie rozrysować wszelkie szczegóły każdego statku. Potem wydoroślałem, ożeniłem się, urodziły mi się wspaniałe córeczki, potem znowu się ożeniłem, zostałem dziadkiem.... Czas mijał, świat się zmieniał, technologia poszła do przodu, a ja nadal tkwię w świecie Star Wars. Obecnie wszystkie modele wykonuję wraz z moją żoną Kasią.

  tel: 785 036 553

  Team Member

  Adam Kulesza

  Od najmłodszych lat spoglądałem w niebo, były gwiazdy, ale nic poza tym. Gdy poznałem świat filmu S-F tak trochę to na niebie nie było statków. Zobaczyłem ten świat inaczej i był wielki tak wielki że aż nie realny. Pierwsza myśl; mieć taki statek duży lub mały, i się zaczęło, rysowanie budowanie konstruowanie Dążenie do ideału, powtarzanie tych projektów do perfekcji. Statki na niebie to wyzwanie bo one w uniwersum SW.... są wszędzie. Magia kina, stworzyła ten styl tworzenia. Moje hobby nie jest odosobnione. Pochodzę z Elbląga, mam dwoje dzieci mam 54 lata. Pracuję w firmie reklamowej w Elblągu. Byłem uczestnikiem wielu wystaw!

  tel: 507 041 713

 • Team Member

  Katarzyna Anuszewicz-Kulesza

  Powiedziano mi, że mam napisać coś o sobie na stronę... Ale ja nie cierpię tego robić. Człowieka ocenia się po czynach, a nie po tym, co sam o sobie mówi. Dlatego napiszę krótko. Sztuka to moja pasja. W każdym wydaniu... Bez względu na to, czy jest to malarstwo, modelarstwo, rzeźba, poezja itd... Wszystko chłonę z zainteresowaniem, i we wszystkim się spełniam. Maluję obrazy, rzeźbię, zajmuje się projektami, grafikami, witrażami. Obecnie zajmuje się tatuażem, posiadam własne studio ‘’Kawał Cholery‘’ w Elblągu (serdecznie zapraszam). Świat Star Wars znalazł się w moim życiu, dzięki pasji mojego męża Marka. Wykonałam kilka postaci z filmu i zajmuje się ostatecznym wykończeniem każdego modelu. Maluję je, charakteryzuję. Czasami coś oderwę po kryjomu i przykleję po swojemu, jeśli uznam, że coś będzie wyglądało lepiej. Wówczas Marek mówi: - Widzisz Kochanie jak dobrze to dopasowałem? Ogólnie nie przepadam za tym filmem, zazwyczaj śpię na nim w kinie. Ale przyznam, że modele i postacie są całkiem fajne, i dlatego z dużym zaangażowaniem pomagam mężowi...

  Team Member

  Rafał Kula

  Rocznik 77 można powiedzieć ze urodził się z Gwiezdnymi Wojnami we krwi. Kolekcjoner, który zbiera wszystko co wpadnie mu w oko z lat 70,80 i 90-tych. Jego kolekcja nieustannie się rozrasta. Posiada w niej unikalne kolekcje kufli, ręcznie malowanych talerzy, znaczków pocztowych czy limitowanych edycji figur i dioram. Większośc swoich eksponatów, sprowadza bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wyszukuje je na aukcjach internetowych.

  tel: 606 296 189

Jakie będzie kolejne miasto?

Możesz ich spotkać z nami..

PrzyjacieleImperium Mocy

Polish Garrison 501st Legion

Spectrum Ogólnopolska Agencja Eventowo - Marketingowa